Pracownicy hotelu przy ul. Brzeskiej protestują. Nie chcą pozwolić na zamknięcie obiektu

1237
Wyświetleń

Powracamy do tematu hotelu sportowego przy ul. Brzeskiej. Jak już wcześniej informowaliśmy, prezydent Witold Wróblewski podjął decyzję o zamknięciu obiektu z dniem 1 maja br. Tymczasem z taką decyzją nie chcą się pogodzić pracownicy hotelu.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Ratusz zdecydował się na zamknięcie hotelu „Stadion” przy ul. Brzeskiej. Podobno ma trafić pod zarząd Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu potwierdza nasze informacje. Hotel zostanie zlikwidowany z dniem 30 kwietnia br.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/miasto-hotel-zamyka-bo-przynosi-straty-co-z-pracownikami/

Te informacje potwierdził nam dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, Marek Wnuk.

– Obiekt przy ul. Brzeskiej pierwotnie powstał jako infrastruktura towarzysząca dla boiska przy ul. Krakusa z szatniami na parterze. Następnie został przekształcony w hotel. Od kilku lat prowadzenie obiektu przynosi straty. Obecny rok wcale nie zapowiadał się lepiej, a straty mogą być jeszcze większe. Stąd też decyzja o zamknięciu obiektu z dniem 30.04.2017 r. Żaden z pracowników nie straci pracy. Wszyscy otrzymają propozycję pracy na innych obiektach Ośrodka (wyremontowana kryta pływalnia przy ul. Robotniczej i obiekt sportowo-noclegowy „Atletikon”).  W planie restrukturyzacji MOSiR powstałym przy tworzeniu nowej jednostki budżetowej uwzględniono likwidację obiektów noclegowych z założeniem przekazania budynków nowym podmiotom – informuje dyrektor Marek Wnuk. –  Od kilku miesięcy prowadzone były rozmowy z różnymi podmiotami w tej sprawie. Chętnym do przejęcia jest IKS ATAK, który wstępnie przedstawił ciekawą koncepcję zagospodarowania i funkcjonowania obiektu jako centrum przygotowań sportowych dla zawodników niepełnosprawnych jak również i pełnosprawnych.  Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

O tym więcej informowaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/miasto-hotel-zamyka-bo-przynosi-straty-co-z-pracownikami/

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Elbląga, radny Janusz Hajdukowski poinformował, że otrzymał pismo od pracowników hotelu przy ul. Brzeskiej. Protestują oni przeciwko decyzji o zamknięciu tego obiektu z dniem 1 maja br.

Wskazują, że hotel jest w dobrym stanie technicznym, lepszym od podobnego obiektu hotelowego przy ul. Kościuszki. Ten jednak nie jest likwidowany. Informują, że obiekt przy ul. Brzeskiej przeszedł niedawno prace remontowe i inwestycyjne. Posiada też planowane rezerwacje gości.

Pracownicy prosili już jakiś czas temu o większą reklamę hotelu na terenie miasta. Jednak nie było w tej sprawie żadnej reakcji dyrektora MOSiR, Marka Wnuka. Do tej pory z pracownikami hotelu nie spotkał się prezydent Witold Wróblewski.

Podczas dzisiejszej sesji prezydent miasta poinformował, że w sprawie przejęcia tego obiektu hotelowego wpłynęła oferta od Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak”, który chce tam zorganizować swoją bazę sportową.

Pracownicy hotelu przy ul. Brzeskiej protestują. Nie chcą pozwolić na zamknięcie obiektu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>