Pożar drewnianego domu w Jegłowniku

1531
Wyświetleń

6 października br. około godziny 22:10 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Jegłownik.

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG nr 1 w Elblągu oraz pobliskie jednostko OSP z Jegłownika oraz Gronowa Elbląskiego.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów ratowniczo-gaśniczych strażacy zastali budynek w całości objęty pożarem. Z uzyskanych na miejscu informacji okazało się, że budynek nie jest stale zamieszkiwany, a jego właściciel przebywa w domu opieki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na dokładnym przeszukaniu pogorzeliska i rozebraniu elementów konstrukcyjnych budynku, które groziły zawaleniem.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W działaniach brało udział 5 zastępów PSP z JRG nr 1 w Elblągu oraz 2 zastępy OSP z Jegłownika i Gronowa Elbląskiego, łącznie 21 strażaków. Na miejscu pracowała także policja oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

źródło: Straż Pożarna Elbląg

Pożar drewnianego domu w Jegłowniku

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>