Potwierdziły się nasze informacje. Prezydent powołał Krzysztofa Krasowskiego na prezesa EPEC

3 listopada 2016 09:38
More videos
733
Wyświetleń
   

Jak już wcześniej informowaliśmy, prezydent na stanowisko prezesa EPEC powołał Krzysztofa Krasowskiego, byłego dyrektora Energa Kogeneracja. Na konferencji prasowej poinformowano również, że spółka jest w dobrej kondycji finansowej ale wkrótce przejdzie audyt, który mają wykonać niezależni eksperci.

O tym, że właśnie Krzysztof Krasowski zostanie wkrótce powołany na prezesa spółki EPEC informowaliśmy już 27 października br. O tym można przeczytać tu:

http://fakty.elblag.pl/czy-krzysztof-krasowski-pokieruje-epec-wiele-na-to-wskazuje/

Dziś potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Tak jak zapowiadał prezydent miasta Witold Wróblewski, na początku listopada br. zaprezentował oficjalnie nowego prezesa tej ważnej dla miasta spółki.

– Kiedy z objęcia stanowiska prezesa EPEC zrezygnował Piotr Baranowski, szukałem usilnie innego dobrego kandydata. Ponieważ Jerzy Dombrowski swoją funkcję w spółce pełnił tylko tymczasowo. Taką osobę znalazłem. Krzysztof Krasowski, związany z branżą energetyczną i ciepłowniczą – mówił prezydent Wróblewski. – Pracował na stanowiskach dyrektorskich w firmie ENERGA. Natomiast od 2015 r. był prezesem zarządu spółki ENERGA Kogeneracja w Elblągu. Nowy prezes EPEC nie jest związany z żadną partią polityczną. Jest merytorycznym, bezpartyjnym fachowcem.

Przewodniczący Rady Nadzorczej EPEC, Bogdan Włodarczyk dodał, że rada, jak i prezydent miasta byli zgodni co do kandydatury nowego prezesa spółki.

Nowy prezes EPEC jeszcze nie chciał zdradzić swoich szczegółowych planów dotyczących spółki.

– Za wcześnie o tym teraz mówić. Na pewno chcę uregulować wszystkie sprawy pracownicze oraz naprawić wizerunek spółki. Przed nami też ciężka praca nad strategią rozwoju EPEC do roku 2025, z uwzględnieniem zabezpieczenia dostaw ciepła dla odbiorców w mieście – mówił Krzysztof Krasowski. – Będziemy musieli się zastanowić poważnie nad budową alternatywnego źródła ciepła.

Bogdan Włodarczyk dodawał, że sytuacja finansowa w EPEC jest dobra.

– Na koniec sierpnia br. mamy wypracowany zysk i wszystko na to wskazuje, że sytuacja nie zmieni się również na koniec grudnia – mówił szef rady nadzorczej EPEC. – Spółka jest przygotowana do zimy.

Prezydent Witold Wróblewski zapowiedział też, że wkrótce w EPEC zostanie przeprowadzony audyt.

– Komisja Urzędu Miejskiego w Elblągu badała sprawy związane z przetargiem na modernizację sieci ciepłowniczej i wykazała wiele nieprawidłowości. To jednak nie ucina wielu spekulacji, także medialnych, w tym temacie. Dlatego, aby to do końca wyjaśnić, zostanie przeprowadzony audyt w spółce przez niezależnych fachowców – mówił prezydent Wróblewski.

Prezydent Witold Wróblewski dał też do zrozumienia, że ewentualne nowe inwestycje w EPEC, jak budowa niezależnego źródła ciepła, nie mogą obciążać finansów elblążan.

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>