Poseł Jacek Protas walczy o modernizację stadionu…ale tego w Olsztynie

701
Wyświetleń

Elbląscy kibice piłkarscy powoli pożegnali się już z nadziejami na budowę w Elblągu nowoczesnego stadionu. Muszą zadowolić się stopniową modernizacją obiektu przy ul. Agrykola. Tymczasem o stadion walczy w Sejmie poseł PO z naszego okręgu – Jacek Protas. Jednak nie o Elbląg tu chodzi.

- Zwracam się o uwzględnienie w przyszłorocznej edycji Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu (edycja 2018) możliwości dofinansowania obiektów piłkarskich w dużych aglomeracjach miejskich i mających duże znaczenie dla województwa. Wymaga to rozszerzenia katalogu zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach programu (dział III), także zwiększenia budżetu programu – mówił w Sejmie poseł PO z naszego, elbląskiego okręgu wyborczego.

Jednak nie chodzi tu o modernizację stadionu w Elblągu. Jacek Protas walczy o nowoczesny obiekt dla Olsztyna.

- Wniosek motywuje niedoinwestowaniem i coraz gorszą infrastrukturą obiektów piłkarskich w stolicach polskich regionów i subregionów, a także dużą dysproporcją w możliwościach korzystania z normalnej infrastruktury sportowej przez kibiców w poszczególnych regionach. Przykładem obiektu, który wymaga pilnej modernizacji, jest stadion miejski w Olsztynie. Możliwości finansowe miasta nie pozwalają jednak na rozpoczęcie inwestycji – mówił Protas. – Zwracam się z pytaniem o możliwości resortu w dokonaniu zmian w ww. programie. Obecne zapisy w zasadzie uniemożliwiają wsparcie inwestycyjne obiektów piłkarskich takich jak stadion w Olsztynie.

Ministerstwo Sportu i Turystyki jednak odpowiada, że takie wsparcie finansowe z budżetu dla budowy nowoczesnego obiektu w Olsztynie nie jest możliwe.

„Odnosząc się do możliwości dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej modernizacji stadionu miejskiego w Olsztynie w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, uprzejmie informuję, że nie jest to niemożliwe (…) – odpowiada Ministerstwo.

Stadion piłkarski w Elblągu nadal nie może doczekać się gruntownej modernizacji. Najpierw ówczesny prezydent miasta Jerzy Wilk oddał dotację na przebudowę tego obiektu w zamian za pozyskane środki na budowę Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Natomiast obecny prezydent, Witold Wróblewski zdecydował o modernizacji budynku klubowego. Modernizacja samego stadionu musi zaś poczekać na lepsze czasy.

Poseł Jacek Protas walczy o modernizację stadionu…ale tego w Olsztynie

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>