Pościg ulicami Elbląga. Kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli

2015
Wyświetleń

27-letni mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Policjanci zmusili go do zatrzymania uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Sytuacja miała miejsce w Elblągu na ul. Warszawskiej. Tam nie zatrzymał się do kontroli mężczyzna kierujący skodą octavią. Policjanci pojechali za nim włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie patrol zrównał się i wyprzedził octavię, a następnie uniemożliwił mu dalszą jazdę. Okazało się, że za kierownicą skody siedział 27-latek.

- Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i był już karany za kierowanie autem bez uprawnień. Chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ liczył się z wysoką karą za kierowanie bez uprawnień – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Czyn ten jest przestępstwem – art. 178 b Kodeksu Karnego i grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pościg ulicami Elbląga. Kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>