POrażka akcji Platformy Obywatelskiej w Elblągu. Na spotkanie przyszli tylko dziennikarze

2463
Wyświetleń

Elblążanie nie zainteresowani tzw. „konwojem wstydu” Platformy Obywatelskiej. Dziś senator Jerzy Wcisła oraz poseł Piotr Cieśliński przemawiali głównie do zebranych dziennikarzy. Elblążanie na to spotkanie nie przyszli. Dodatkowo akcję PO „uciął” dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

W całej Polsce Platforma Obywatelska organizuje tzw. „konwój wstydu”. Na ulicach wielu miast jeżdżą samochody z mobilnymi reklamami akcji – na nich widnieją wizerunki członków rządu PiS, którzy otrzymali wysokie premie.

Akcja dotarła dziś do Elbląga, jednak sami mieszkańcy miasta działaniami Platformy Obywatelskiej nie byli zainteresowani. Może o tym świadczyć fakt, że na spotkanie z senatorem Jerzym Wcisłą i posłem Piotrem Cieśliński przybyli tylko lokalni dziennikarze.

- Panie ministrze Babalski, niech Pan odda pieniądze i poda się do dymisji! Bo ministerstwo rolnictwa funkcjonuje tylko teoretycznie. Zniszczyliście Inspekcje Weterynaryjną i dzisiaj nie ma kto walczyć z afrykańskim pomorem świń. Zagrożonych likwidacją jest 220 tys. gospodarstw hodujących 11 mln świń wartości 18 mld zł. W tym jest gospodarstwo, w którym ja się wychowałem. Udajecie, że nie widzicie zagrożenia, które po dwóch latach nic nie robienia już zagraża połowie Polski, w tym Elblągowi – biega być może po Bażantarni – a Pan zamiast pomagać rolnikom buduje płot na granicy za 235 mln zł. – grzmiał do dziennikarzy senator Wcisła.

Wygląda jednak na to, że nim na dobre rozkręciła się akcja Platformy Obywatelskiej, to już poniosła porażkę. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował przyznanie wysokich premii członkom rządu. Polecił wpłacenie ich na konto Caritas. Poinformował również, że „na dniach” do parlamentu trafi projekt ustawy obniżający uposażenie parlamentarzystów o 20 procent.

- Społeczeństwo polskie oczekuje skromności i PiS chce zapewnić, że do polityki nie idzie się dla bogacenia się – stwierdził Jarosław Kaczyński.

fot. Kadr z relacji TV Truso.

POrażka akcji Platformy Obywatelskiej w Elblągu. Na spotkanie przyszli tylko dziennikarze

O Autorze
-

3 komentarzy

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • mario
    Odpowiedz

    widac ze to prawacki portal :)..wiec nie dziwi taki artykul:) no coz propaganda w obronie zlodziejskiej parti trwa dalej!! Mieszkancy nie musieli przychodzic na akcje wystarczy ze beda widziec na drodze konwoj wstudu PiS!!…oczywiscie tego w tvpis nie zobacza:)

  • obywatel
    Odpowiedz

    Dlaczego żaden z tych dziennikarzy ni zainteresuje się losami ludzi chorych odwiedzających Szpital Wojewódzki gdzie rządzi Pani poseł z PO i która w ramach dbania o pacjęta karze mu płacić za parking.dzieląc się z zyskami za opłatę za parkowanie z obcą firmą która wystawiła kasowniki i bramki wjazdowe.Wszak przecież dziennikarze powinni reprezentować nie tylko jedynie jedną partię PO poprawnie myślącą