Policyjne spotkania na półzimowiskach

686
Wyświetleń

Policjantka z prewencji kryminalnej oraz pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odwiedzili wczoraj dzieci wypoczywające na półzimowisku organizowanym przez Spółdzielnie Mieszkaniową Zakrzewo w Elblągu. Podczas zajęć mówiono o bezpiecznych zabawach, ruchu drogowym i odblaskach. Te ostatnie najmłodsi dostali na koniec zajęć.

Czy odblaski powinny leżeć w szufladzie albo kieszeni? Nie. Powinny być w widocznym miejscu na ubraniu – zgodnie mówili najmłodsi. Podczas spotkania mówiono o tym, że nie wolno wchodzić na zamarznięte jeziora a także unikać kontaktu z zaczepiającymi obcymi osobami.

– Takie półzimowisko jest okazją dla nas do tego, aby przekazać najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa – mówi kom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Dużo uwagi przywiązujemy do ostrzegania dzieci przed kontaktami z osobami obcymi. Mówimy o tym żeby nie otwierać drzwi takim osobom oraz, aby nie przyjmować od nich np. cukierków.

W spotkaniu uczestniczył także pracownik WORD  w Elblągu. Tu z kolei była mowa o tym na co należy uważać przy przechodzeniu przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci na koniec spotkania otrzymały właśnie odblaski ufundowane przez WORD. Podobne spotkanie odbyło się wcześniej na półzimowisku w SP nr 4 w Elblągu.

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń od 25 do 27 stycznia 2016 roku 16 razy spotkali się z wypoczywającymi podczas ferii dziećmi i młodzieżą. W spotkaniach wzięło udział 305 młodych elblążan. Odbyły się również 3 wspólne kontrole miejsc  zimowego wypoczynku przez przedstawicieli Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji i Straży Pożarnej. Kontrole przebiegły bez uwag. Na czas ferii  zwiększono ilość patroli policji w okolicach Góry Chrobrego.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Policyjne spotkania na półzimowiskach

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>