Policjanci zatrzymali…pijaną rowerzystkę. Zdradził ją „styl jazdy”

1260
Wyświetleń

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 18-letnią dziewczynę, która kierowała rowerem. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że jest pijana. Dalej już nie pojechała.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 22.00 w miejscowości Żurawiec. Tam policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał młodą kobietę, która jechała rowerem. Styl jazdy zwrócił uwagę policjantów.

18-letnia dziewczyna została zbadana alkotestem. Wynik badania to 1,4 promila alkoholu w organizmie. Jej rower został przekazany innej osobie. 18-latka wróciła do domu.

- Rowerzysta, który jest pod wpływem alkoholu obecnie może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Jest to traktowane jako wykroczenie. Niemniej jednak sama jazda rowerem w stanie nietrzeźwości może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku – podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Policjanci zatrzymali…pijaną rowerzystkę. Zdradził ją „styl jazdy”

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>