Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wzniecenie pożaru w wieżowcu

1282
Wyświetleń

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat obaj są mieszkańcami bloku, w którym wczoraj wybuchł pożar. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pijani. W wyniku pożaru ewakuowano około 100 osób. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Sytuacja miała miejsce wczoraj około godziny 22.00 przy ul. Malborskiej. Tam w  jednym z mieszkań usytuowanym w wieżowcu doszło do pożaru. Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz policja. W związku z dużym zadymieniem klatki schodowej ewakuowano z budynku około 100 osób. Policjanci zatrzymali także 2 mężczyzn, którzy mieszkali w lokalu, w którym doszło do pożaru.

W rozmowie z policjantami przyznali się do tego, że wcześniej pili alkohol, ale nie wiedzą jak doszło zapalenia się mieszkania. Policjanci zbadali ich alkotestem. Okazało się, że 39-latek ma 1,10 promila a starszy z mężczyzn 1,60 promila alkoholu w organizmie. Policja będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia czyli to jak doszło do pożaru.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
fot. TV TRUSO

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wzniecenie pożaru w wieżowcu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>