Policjanci w ZUS-ie ostrzegają przed oszustami

1496
Wyświetleń

Oddział ZUS w Elblągu zorganizował Dzień Seniora. Do jego organizacji włączył się Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także elbląscy policjanci.

Pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie” odbyło się wydarzenie, którego motywem przewodnim było bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. Dzień Seniora organizowany w elbląskim oddziale ZUS, to jeden z pomysłów na poprawę bezpieczeństwa starszych mieszkańców naszego miasta.

To właśnie oni stają się ofiarami oszustw, wyłudzeń pieniędzy i tzw. „nieuczciwych praktyk” przedsiębiorców. Podczas spotkań z policjantami, rzecznikami konsumentów oraz pracownikami ZUS, seniorzy mogli dowiedzieć się jak nie paść ofiarą oszusta. Podczas akcji emitowały były spoty profilaktyczne zrealizowane przez elbląską komendę policji, miedzy innymi „Oszukaj oszusta”.

Akcja organizowana była w wielu placówkach ZUS na terenie całego kraju.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Policjanci w ZUS-ie ostrzegają przed oszustami

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>