Policjanci prowadzili specjalną akcję. Ciągle jeździmy zbyt szybko po mieście

555
Wyświetleń

Policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj kaskadowe pomiary prędkości. Głównym celem „Kaskadowych pomiarów prędkości” jest wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takich kontroli może wziąć większa liczba radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Elbląscy policjanci z ruchu drogowego ujawnili 26 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Zatrzymali także na 3 miesiące prawo jazdy kierowcy który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Było to dokładnie 103 km na ograniczeniu do 40 km/h.

– Policjanci wykonali także ponad 100 badań kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymali na ul. Elbląskiej w Milejewie 56-latka kierującego dostawczym citroenem. Mężczyzna podczas badania alkotestem „wydmuchał” wynik 1,2 promila alkoholu w organizmie – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Policjanci prowadzili specjalną akcję. Ciągle jeździmy zbyt szybko po mieście

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>