Policja podsumowuje rok. Jak wyglądają statystyki?

846
Wyświetleń

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbyła się odprawa służbowa. Gospodarzem spotkania był Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Krzysztof Konert. Odprawa była podsumowaniem minionego roku 2015. Jak co roku przedstawiono też wyniki, jakie osiągnęli policjanci w wykrywaniu przestępstw i ściganiu ich sprawców.

W spotkaniu, wśród zaproszonych gości, uczestniczył Zbigniew Lichuszewski Wicestarosta Powiatu Elbląskiego, Mariusz Grudziński reprezentujący Prezydenta Miasta Elbląga, mł. insp. Dorota Macoch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Marcin Rost zastępca Prokuratora Rejonowego w Elblągu, a także kadra kierownicza elbląskiej jednostki policji i przedstawiciele innych służb mundurowych.

Podczas spotkania omówiono wyniki pracy osiągnięte w 2015 roku oraz kierunki działania na 2016 rok. W 2015 roku zaistniało 4262 wszystkich przestępstw. Tych o charakterze kryminalnym było 3229 to jest o 383 mniej niż w 2014 roku. Przestępstw gospodarczych było 530, narkotykowych 160 gdzie w 2014 roku liczba ta wynosiła 278 przestępstw. Wykrywalność ogółem wyniosła w Elblągu 67,8 %.

W 2014 roku interweniujący policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 395 sprawców przestępstw, 456 osób poszukiwanych oraz 3272 osoby do wytrzeźwienia. Policja wzywana była na interwencje w ciągu całego roku 17 643 razy. Funkcjonariusze z ruchu drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 56 tysięcy kierowców. W 2015 roku na naszym terenie miało miejsce 189 wypadków drogowych, w których rannych zostało 237 osób a 8 zginęło.

Jeżeli chodzi o wykrywalność kryminalną to w kategorii kradzież samochodu wyniosła ona 50 procent, kradzież z włamaniem to wynik wykrywczy na poziomie 57,1%, a kategorii bójki i pobicia wykrywalność sięgnęła 91,3%.

Prewencja kryminalna – czyli edukacyjne spotkania

Funkcjonariusze wydziału prewencji kryminalnej oraz policjanci dzielnicowi w 2015 roku przeprowadzili łącznie 1551 spotkań, w których wzięło udział ponad 28 tys. uczestników znaczna ich część to uczniowie elbląskich szkół. Do projektów realizowanych w ten sposób należy zaliczyć m.in. edukację o: bezpieczeństwie w ruchu drogowym, „Bezpieczny Senior”, „Dopalacze oferta śmierci” czy program „Bezpieczny EL przedszkolak”.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Policja podsumowuje rok. Jak wyglądają statystyki?

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>