Polak potrafi! Trzy promile alkoholu i jechał samochodem

1100
Wyświetleń

Niechlubny rekordzista to 67-latek zatrzymany przy al. Piłsudskiego. Mężczyzna kierował fordem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Inny mężczyzna tym razem rowerzysta został zatrzymany na ul. Nowodworskiej. W jego przypadku wynik badania alkotestem to… 3,2 promila alkoholu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na czas określony przez sąd.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze wyjeżdżali do interwencji 209 razy. Podczas nich wylegitymowano ponad 400 osób i zatrzymano 5 poszukiwanych. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 22 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili aż 1370 badań kierujących. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu 20 kierowców u których urządzenia pokazały zawartość alkoholu powyżej poziomu 0,0.

- W czasie weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „Alkohol i narkotyki” mające na celu eliminowanie z ruchu osób będących pod wpływem alkoholu i środków odurzających. W ramach działań przeprowadzono 1370 badań. W 13 przypadkach zawartość alkoholu była powyżej pół promila w 7 pozostałych nie przekraczała 0,5 promila choć zgodnie z prawem tu również zatrzymano prawa jazdy – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Polak potrafi! Trzy promile alkoholu i jechał samochodem

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>