Pola Nadziei – nadchodzi czas pomagania

18 marca 2017 08:14
More videos
1,315
Wyświetleń
   

W tym roku odbędzie się już dwudziesta edycja akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących pomocy i opieki. Kampania Pola Nadziei, organizowana nieprzerwanie od 1997 roku, rozpoczyna się wiosną, kiedy zakwitają „żonkilowe pola”.

Program Pola Nadziei, który został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii to ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych i objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila.

W Elblągu akcja, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Pola Nadziei – czas pomagania”, zostanie zorganizowana po raz czternasty. Głównymi założeniami, obok pozyskiwania funduszy, jest szerzenie idei hospicyjnej, uświadomienie społeczeństwa o ludziach chorych i cierpiących, którzy wymagają pomocy oraz zachęcanie do wolontariatu hospicyjnego.

Kwesty organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Elbląskiego Hospicjum potrwają do maja. Pierwsze, większe akcje zostały zaplanowane na 2 i 8 kwietnia. Odbędą się one w sklepach: Piotr i Paweł, Carrefour oraz E.Leclerc, a także w szkołach i przedszkolach. Każdy, w zamian za datek, otrzyma żonkila – międzynarodowy symbol nadziei. W zeszłym roku zbiórki pieniędzy przyniosły ponad 40 tysięcy złotych.

Udział w kampanii może wziąć każdy, bez względu na wiek, czy to pomagając poprzez kwesty uliczne, wolontariat hospicyjny czy przekazanie 1% podatku.

Krzysztof Czechowski

 

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>