Po naszych publikacjach. „Uwaga TVN” o sprawie pobicia wychowanka elbląskiego Domu Dziecka

3293
Wyświetleń

Reporterzy TVN Uwaga zajęli się sprawą pobicia wychowanka elbląskiego Domu Dziecka na koloniach w Orkuszu w 2015 r. Dziś w programie „Uwaga TVN” ukazał się materiał Martyny Aftyki w tej sprawie.

Po serii naszych publikacji na ten temat, skontaktowała się z naszą redakcją Martyna Aftyka ze stacji TVN. Przekazaliśmy wszystkie informacje i materiały, jakie zebraliśmy przez kilka tygodni pracy w tej sprawie.

Po tej wizycie reporterów TVN czekaliśmy na efekty ich pracy. Dziś mogliśmy je obejrzeć w programie „Uwaga TVN”.

Dziennikarze TVN-u, jak można było zobaczyć w wyemitowanym programie, zbadali również gruntownie te wszystkie informacje. Wykonali bardzo dużo rzetelnej i profesjonalnej pracy dziennikarskiej. Dotarli do wszystkich świadków tych wydarzeń. Rozmawiali z panią dyrektor placówki. Wychowawczyni oskarżana o pobicie wychowanków na kolonii w Orkuszu odmówiła rozmowy na ten temat. Podobnie zresztą zachowywała się, gdy także my chcieliśmy z nią porozmawiać.

W naszej pracy dużą pomoc okazały nam osoby, które nie bojąc się konsekwencji, opowiadały nam o wydarzeniach w Orkuszu koło Kwidzyna w 2015 r. Co istotne, sprawa nie ma jeszcze swojego końca, ponieważ prokuratura w Gdańsku wznawia dochodzenie umorzone przez policję w Prabutach. Będą przesłuchania kolejnych świadków. Na to liczymy, ponieważ w tym wszystkim nie chodzi o „dobry PR” dla Domu Dziecka, ale o wyjaśnienie tej sprawy do końca. Nie może być bowiem tak, że dla „dobra” placówki, cierpieć musi 12-letni chłopiec.

Wychowankom i elbląskiej placówce należy nadal pomagać i wspierać. Pomagać, a nie szkodzić dzieciom. Po drugiej stronie, wśród dyrekcji i personelu musi też być pełna jawność działania. Chodzi przecież o dobro tych dzieci.

Wspomnieć należy, że badając tą szokującą sprawę, mogliśmy liczyć na pomoc i zainteresowanie problemem radnego miejskiego Roberta Turleja, który składał na sesji interpelację na ten temat.

Informowaliśmy tym tu:

http://fakty.elblag.pl/radny-robert-turlej-pyta-o-pobitego-chlopca-prezydent-wszystko-wyjasnione/

Otrzymaliśmy również wiele informacji od mieszkańców Elbląga oraz osób spoza naszego miasta, które informowały nas o nieprawidłowościach w elbląskim Domu Dziecka. Za wszystkie te wiadomości dziękujemy. Staramy się je wszystkie badać rzetelnie.

Nasze publikacje na temat pobicia wychowanka Domu Dziecka można przeczytać tu:

http://fakty.elblag.pl/pobity-wychowanek-domu-dziecka-w-elblagu-desperacko-szuka-pomocy-dyrekcja-placowki-tuszuje-sprawe/

http://fakty.elblag.pl/to-skandal-nadal-nie-ma-reakcji-wobec-pobicia-wychowanka-domu-dziecka/

http://fakty.elblag.pl/sprawa-pobitego-wychowanka-domu-dziecka-pracownicy-placowki-przerywaja-milczenie/

Materiał programu „Uwaga TVN” skomentował na swoim profilu na facebooku radny Robert Turlej:

– Materiał TVN UWAGA! niestety nie wniósł dla mnie nic nowego. Brakuje mi rozmowy z komendantem obozu, który mógłby w tej sprawie wiele powiedzieć. Mimo umorzenia postępowania będzie ono jeszcze raz kontynuowane. Mam nadzieję, że tym razem ta bardzo delikatna sprawa będzie dogłębnie zbadana. Nawet pani dyrektor stwierdziła, że chce wyjaśnień, więc nie pozostaje mi nic innego jak ponowne zwrócenie się do Prezydenta o zbadanie tej sprawy – pisze Robert Turlej.

Należy jednak dodać, że pozytywnym przejawem jest to, że w końcu pani dyrektor Domu Dziecka przyznaje, że nie zrobiła wszystkiego, aby sprawę dokładnie wyjaśnić. Mamy więc nadzieję, że zmieni się teraz także podejście do Pawła w tej placówce. Z naszych informacji wynika, że najlepsze ostatnio nie było.

Postaramy się także wkrótce ustalić, w jakim zakresie gdańska prokuratura ponownie będzie badała sprawę.

Program „Uwagi TVN” o pobiciu wychowanka elbląskiego Domu Dziecka będzie można obejrzeć tu:

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/12-latek-skrzywdzony-na-koloniach,210216.html

Po naszych publikacjach. „Uwaga TVN” o sprawie pobicia wychowanka elbląskiego Domu Dziecka

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>