Po naszych publikacjach. „Psi detektyw” z Elbląga słynna w całej Polsce!

20 lutego 2017 16:52
More videos
5,218
Wyświetleń
   

Kilkanaście dni temu, dokładnie 11 lutego br. opublikowaliśmy nasz materiał o młodszej aspirant Iga Sozoniuk, która w elbląskiej Komendzie Miejskiej Policji zajmuje się tropieniem przestępstw przeciwko zwierzętom. Nasz materiał zrobił prawdziwą furorę, a temat podchwyciły nie tylko media ogólnopolskie, ale także Komenda Główna Policji.

Iga Sozoniuk pracuje w elbląskiej Komendzie Policji już 10 lat. Jednak od dwóch lat, na własne zresztą życzenie, zajmuje się przestępstwami, które dotyczą zwierząt. Tych zaś, jak mówi policjantka przybywa, podobnie jak rośnie też świadomość obywateli, aby takie przypadki zgłaszać właśnie funkcjonariuszom.

Ostatnio, co niezmiernie cieszy Igę Sozoniuk, także sądy zaczęły do przestępstwa w stosunku do zwierząt podochodzić surowo. W efekcie pojawiają się już kary bezwzględnego więzienia dla osób, które zwierzęta zabijają.

Nasz materiał można przeczytać tu: http://fakty.elblag.pl/psi-detektyw-w-elblaskiej-policji-to-ona-tropi-tych-ktorzy-katuja-zwierzeta/

Po jego opublikowaniu ruszyła prawdziwa lawina. Jak nas informował Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, duże ogólnopolskie media temat podchwyciły i koniecznie również chciały pokazać dzielną, elbląską policjantkę.

Ostatnio można było obejrzeć o niej materiał w stacji TVN24.

Koledzy mówią o niej „psi detektyw”. Iga Sozoniuk – bo to o niej mowa – jest policjantką z Elbląga, która bardzo kocha zwierzęta i na co dzień ściga tych, którzy łamią ich prawa. Cieszy każdy ukarany przypadek – martwi każde umorzenie. W sukurs idzie Ministerstwo Sprawiedliwości. Chce zaostrzyć kary za znęcanie się nad zwierzętami – informuje ta stacja, a materiał filmowy można obejrzeć tu:

http://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/psi-detektyw-jest-kobieta-pilnuje-praw-ludzi-i-zwierzat-w-elblagu,716811.html

Tak więc Iga Sozoniuk, poprzez historię swojej pracy opowiedzianej na naszych łamach rozsławiła nasze miasto i naszą Komendę Policji. Cieszy nas, że o Elblągu jest głośno nie tylko w przypadku drastycznych informacji o pobiciach czy morderstwach.

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>