Po naszych publikacjach. Czytelnik: „Olsztyn się rozwija, a Elbląg zwija”

1008
Wyświetleń

Kilka dni temu poruszaliśmy sprawę związaną z brakiem jakiejkolwiek reakcji elbląskich samorządowców na sprawę przynależności administracyjnej naszego miasta. Po naszej publikacji otrzymaliśmy list od Czytelnika – młodego mieszkańca Elbląga.

W tej samorządowej kampanii wyborczej żaden z elbląskich polityków nie zająknął się nawet o tym, o czym rozmawiano głośno jeszcze kilka lat temu. Chodzi o wyrównanie statusu obu miast – Elbląga i Olsztyna. Dziś nasi samorządowcy wolą już ten temat przemilczeć.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/dlaczego-elblascy-politycy-boja-sieolsztyna/

Do naszej redakcji wpłynął list od Adama, młodego mieszkańca Elbląga, który porusza również ten temat.

Jestem młodym elblążaninem, ale urodziłem się jeszcze w woj. elbląskim. Kampania wyborcza trwa w najlepsze, ale żaden z kandydatów nie poruszył tematu przynależności Elbląga. Podczas ostatniej kampanii temat był poruszany w każdym obozie, a teraz jest cisza.

Przed reformą administracyjną zarówno Elbląg, jak i Olsztyn rozwijały się. Nie będę wskazywał, które bardziej bo to nie istotne, ale był widoczny rozkwit. Teraz, po prawie 20 latach Olsztyn dalej się rozwija, liczba mieszkańców zwiększa się, a Elbląg? Elbląg się zwija. Liczba mieszkańców zmniejsza się.

Są huczne propozycje – przyłączenie do woj. pomorskiego, utworzenie woj. elbląskiego/żuławskiego, przeniesienie jednej instytucji wojewódzkiej (urzędu marszałkowskiego lub sejmiku wojewódzkiego).

Według mnie ta ostatnia propozycja czyli przeniesienie jednego urzędu była by uczciwa. Jednak nie chodzi tylko o propozycje. Chodzi o zauważenie problemu. Proszę zauważyć dążenia środkowego Pomorza do utworzenia 17. województwa. Cała Polska wie o ich problemie i nawet rząd składa propozycje utworzenia nowego województwa. A u nas? U nas nikt się tym nie interesuje. Nikt nie wnosi interpelacji. Wierzę, że ten e-mail nie zostanie pominięty i że stworzy dyskusję. Chciałbym, aby jak największa ilość mieszkańców Elbląga dołączyła do dyskusji. Nie bądźmy obojętni.

Osobiście pisałem do polityków elbląskich w tej sprawie, ale albo nie odpowiadają, albo odpowiadają, że nic nie da się zrobić”.

Po naszych publikacjach. Czytelnik: „Olsztyn się rozwija, a Elbląg zwija”

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>