Po alkoholu i za szybko. Tak jeździli kierowcy w Elblągu

617
Wyświetleń

143 interwencje, jedna poszukiwana osoba zatrzymana w policyjnym areszcie, 18 osób przewiezionych do wytrzeźwienia oraz 450 badań wśród kierujących na zawartość alkoholu. Były także trzy przypadki zatrzymania praw jazdy za przekroczenie prędkości o tzw. „50+”. Tak przedstawia się miniony weekend w policyjnych statystykach.

Wśród 450 skontrolowanych kierowców tylko jeden kierował w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekord przypadł 25-latkowi z Elbląga, który w niedzielę na Powstańców Warszawskich jechał audi. Miał półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Policjanci odnotowali także trzy przypadki „50+”. W piątek i w sobotę w miejscowości  Zwierzno i Nowy Dwór Elbląski kontrolowali prędkość. Rekordzista jechał skodą 118 km/h, w miejscu gdzie było ograniczenie do pięćdziesięciu. Wszyscy stracili prawo jazdy – mówi Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

Po alkoholu i za szybko. Tak jeździli kierowcy w Elblągu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>