PiS zwleka z ogłoszeniem kandydata na prezydenta Elbląga

498
Wyświetleń

Poseł Jerzy Wilk zwołał wczoraj konferencję prasową. Wydawało się, że padnie tam deklaracja o starcie polityka PiS w jesiennych wyborach samorządowych. Nic takiego się jednak nie stało.

Podczas konferencji prasowej poseł PiS Jerzy Wilk nie poinformował, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Elbląga w najbliższych wyborach samorządowych.

Jak wiadomo o ten urząd powalczą w jesiennych wyborach samorządowych Witold Wróblewski – aktualny prezydent Elbląga (KWW Witold Wróblewski, PSL) oraz Michał Missan (Platforma Obywatelska). To już pewne kandydatury. Teraz czekamy na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Wilk nie zaprzecza, że jeśli partia tak zdecyduje ( tego nadal jeszcze nie wiadomo), to w wyborach prezydenckich wystartuje. Jednak Prawo i Sprawiedliwość nadal zwleka z podaniem nazwiska kandydata na urząd prezydenta Elbląga. Takiego kandydata kilka dni temu zaprezentowano już w Olsztynie.

Elbląski parlamentarzysta PiS przekonuje, że to opóźnienie wynika głównie z niedyspozycji zdrowotnej Jarosława Kaczyńskiego, który podobno sam chciał pojawić się w Elblągu i przedstawić kandydata. Jednak w takie deklaracje trudno dać wiarę. Najwyraźniej Prawo i Sprawiedliwość jeszcze zwleka z podjęciem wiążącej decyzji.

Wiadomo, że PiS zamawiało sondaże preferencji wyborczych, również w Elblągu. Jak w nich wypadał Jerzy Wilk? Tego nie wiadomo. PiS jednak zapewnia, że kandydata na prezydenta naszego miasta poznamy jeszcze w maju.

Jerzy Wilk prezydentem Elbląga już był w skróconej kadencji samorządu (2013-2014). Ponownie kandydował na to stanowisko w wyborach samorządowych w 2014 r. Jednak przegrał wówczas w drugiej turze z Witoldem Wróblewskim. W 2015 r., startując w wyborach parlamentarnych z listy PiS, zdobył mandat posła na Sejm.

PiS zwleka z ogłoszeniem kandydata na prezydenta Elbląga

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>