Były piłkarz Olimpii Elbląg powołany do kadry narodowej

1036
Wyświetleń

Adam Nawałka rozesłał powołania do klubów zagranicznych. Selekcjoner reprezentacji powołał aż 22 piłkarzy, wśród których znalazł się Bartosz Białkowski – wychowanek i były piłkarz Olimpii Elbląg. Bramkarz angielskiego Ipswich na zgrupowanie we Wrocławiu przyjedzie kosztem Przemysława Tytonia, który rozgrywa fatalny sezon w Hiszpanii.

Białkowski o miejsce w bramce Polaków na mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową będzie rywalizował z trójką innych golkiperów – Łukaszem Fabiańskim, Łukaszem Skorupskim i Wojciechem Szczęsnym.

O Białkowskim głośno zrobiło się latem ubiegłego roku. Polski bramkarz drugi raz z rzędu został wówczas wybrany zawodnikiem sezonu grającego w Championship Ipswich Town, i znalazł się w kręgu zainteresowań klubów z Premier League.

W latach 2002-2004 był zawodnikiem Olimpii Elbląg. Od 2004 r. grał natomiast w Górniku Zabrze, debiutując 30 października 2004 r. w polskiej Ekstraklasie, w meczu z Groclinem Grodzisk Wielkopolski).

Z Zabrza wyjechał na testy do szkockiego Heart of Midlothian, po czym w styczniu 2006 roku podpisał kontrakt z angielskim Southampton F.C., grającym w Championship (za zawodnika zapłacono 50 tys. euro).

W styczniu 2009 roku został wypożyczony do Ipswich Town. We wrześniu trafił natomiast do Barnsley. Do października rozegrał tam dwa mecze. 15 czerwca 2012 roku podpisał trzyletni kontrakt z Notts County. Od 2014 r. gra w Ipswich Town FC.

Źródło: sport.pl

Były piłkarz Olimpii Elbląg powołany do kadry narodowej

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>