Piłkarskie emocje w Elblągu. Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Futsalu

1157
Wyświetleń

Pierwszy dzień Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Europy za nami. Niestety Polska uległa Serbii 0:4. Przed nami jeszcze dwa dni sportowej rywalizacji.

Niestety w pierwszym meczu reprezentacja Polski uległa Serbii 0:4.

– Nasze miasto jest jednym z siedmiu miast w Europie, w których rozgrywane są Turnieje Eliminacyjnego do Mistrzostw Europy w Futsalu w Słowenii w 2018 roku. To duży prestiż. Dzięki Turniejowi w Elblągu możemy gościć czołowe drużyny futsalowe z Europy. Wszystkim zawodnikom życzę sukcesów oraz pasjonującej rywalizacji. Trzymamy oczywiście kciuki za naszą reprezentację. Serdecznie zapraszam mieszkańców do kibicowania – mówi prezydent Witold Wróblewski.

O wyjazd na Mistrzostwa Europy w naszym mieście walczy reprezentacja Polski oraz drużyny Hiszpanii, Serbii i Mołdawii. Mecze rozegrane będą w sobotę, niedzielę i wtorek o godz. 15.00 i 20.00.

– Bardzo się cieszę, że ten Turniej jest rozgrywany w Elblągu, bo to jest miasto w którym mieszkam. Jest to podwójna odpowiedzialność, aby nie zawieść kibiców. Trafiliśmy na najsilniejszą z możliwych grup. Stoimy przed trudnym wyzwaniem, ale uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani i będziemy się starali to udowodnić. Na pewno do ostatniej sekundy meczu będziemy walczyć – zaznaczył Andrzej Bianga trener reprezentacji Polski.

Faworytami Turnieju są Hiszpanie – aktualni Mistrzowie Europy. Futsal jest w tym kraju bardzo popularny. W niektórych regionach nawet bardziej niż piłka nożna.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być w Elblągu. To piękne miasto. Hala jest wspaniale przygotowana i mamy nadzieję, że będzie wypełniona po brzegi. Przyjechaliśmy tu, aby wygrać, chociaż pozostałe drużyny są również mocne – mówił menager drużyny Hiszpanii Laurentiz Gana.

Walkę do ostatniego gwizdka zapowiadają również Serbowie.

– Wiadomo, że Hiszpania jest faworytem, ale chcemy walczyć z Polską o drugie miejsce. Polacy mają tę przewagę, że grają u siebie. Będziemy jednak chcieli spisać się jak najlepiej – podkreślał trener reprezentacji Serbii Gioran Ivanćić.

 

Piłkarskie emocje w Elblągu. Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Futsalu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>