Pijany mężczyzna zasnął na ulicy. Niewiele brakowało a zostałby rozjechany

1825
Wyświetleń

Zgłoszenie o niepokojącej treści otrzymał braniewski dyżurny od kierowcy, który zdenerwowany zadzwonił pod numer alarmowy. Skierowani na miejsce interwencji policjanci znaleźli na środku drogi śpiącego, nietrzeźwego 20-latka. Tym razem młody mężczyzna miał bardzo dużo szczęścia, a kierowca godny uznania refleks.

Informację o leżącym i być może nieżyjącym człowieku na środku drogi policjanci otrzymali wczoraj (27.02.2017) po godz. 2:00. Zgłosił ją kierowca, który jak sam powiedział, o mało nie najechał na niego, ponieważ leżał na środku podwójnej linii ciągłej, w dodatku na łuku drogi. Interweniujący policjanci potwierdzili zgłoszenie.

Na drodze W507 poza terenem zabudowanym znaleźli śpiącego i nieprzytomnego 20-latka z gm. Braniewo. Mężczyzna nie posiadał żadnych obrażeń, za to wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Nie potrafił powiedzieć funkcjonariuszom, dlaczego położył się na środku drogi. 20-latek został przekazany pod opiekę swojemu ojcu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za brak elementu odblaskowego.

Kolejne zgłoszenie dotyczące nieoświetlonego i nietrzeźwego pieszego idącego również drogą W507 otrzymali policjanci od innego kierującego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna szedł jezdnią, nie schodził z niej pomimo że poruszały się po niej samochody i nie miał żadnych elementów odblaskowych. Również został zauważony przez kierowcę w ostatniej chwili. Policjantom powiedział, że wraca od kolegi do domu. Został ukarany dwoma mandatami w kwocie 100 i 220 zł za popełnione wykroczenia, a następnie przekazany synowi.

Przypominamy, że policjanci restrykcyjnie podchodzą do egzekwowania obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Brak elementu to mandat w wysokości 100 zł. Funkcjonariusze zalecają noszenie odblasków również w terenie zabudowanym, w mieście, aby być bardziej widocznym dla kierujących.

źródło: KPP Braniewo

Pijany mężczyzna zasnął na ulicy. Niewiele brakowało a zostałby rozjechany

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>