Pijany kierował koparką. Okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów

654
Wyświetleń

Policjanci z Pasłęka podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka, który kierował koparką. Badanie alkotestem wykazało, że kontrolowany jest nietrzeźwy a wynik tego badania to 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Była godzina 16:05 gdy patrol policjantów z Pasłęka postanowił skontrolować jadącą drogą koparkę, a właściwie kierującego nią mężczyznę. 49-latek dmuchał w alkotest, który to, po badaniu wskazał wynik 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsza kontrola w bazie informatycznej wykazała, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować: po pierwsze przez alkohol, po drugie przez sądowy zakaz obowiązujący do lutego 2019 roku. Koparko-ładowarkę przekazano innej trzeźwej osobie, która przyjechała na miejsce kontroli 49-latka.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

Pijany kierował koparką. Okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>