Pijani i agresywni z maczetą. Policjanci zapobiegli tragedii!

965
Wyświetleń

Policjanci z Elbląga interweniowali wczoraj przy ulicy Łęczyckiej. Mieszkańcy zgłaszali, że dwóch pijanych i agresywnych mężczyzn chodzi z maczetą po budynku. Jeden z lokatorów zgłosił uszkodzenie drzwi. Wszystkie informacje się potwierdziły.

Wczoraj (18 czerwca) około godziny 10 policjanci interweniowali przy ulicy Łęczyckiej 26 w Elblągu. Mieszkańcy zgłaszali, że dwóch agresywnych i pijanych mężczyzn chodzi z maczetą i straszy ludzi. Jeden z lokatorów zgłosił uszkodzenie drzwi. Jak się okazało sprawca dokonał tego maczetą, którą policjanci przy zabezpieczyli.

W akcji brały udział dwa patrole policji. Pierwszy z nich zatrzymał 40-letniego mężczyznę w pomieszczeniach piwnicznych budynku przy ul. Łęczyckiej. Tam podejrzany próbował ukryć się przed mundurowymi. W tym samym czasie drugi patrol interweniował na przystanku przy ul. Mickiewicza. Tam bowiem, wysiadł z autobusu drugi z podejrzanych, który zaraz po zdarzeniu linią nr 11 chciał oddalić się miejsca przestępstwa. Przy nim właśnie policjanci zabezpieczyli kilkudziesięciocentymetrową maczetę. Zatrzymany mężczyzna to 41-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Jeden z mężczyzn przyznał się do zniszczenia drzwi. Jednak nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Winą obarczył wypity w nadmiarze alkohol. Obydwaj zatrzymani byli nietrzeźwi i mieli blisko półtora promila w organizmie. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Pijani i agresywni z maczetą. Policjanci zapobiegli tragedii!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>