Paraliż miasta! Zalane ulice, komunikacja z problemami /zdjęcia/

5009
Wyświetleń

Obfite opady deszczu i wystąpienie z brzegów rzeki Kumieli spowodowały paraliż komunikacyjny w Elblągu. Zalanych jest wiele głównych ulic miasta. Dramatyczna sytuacja panuje na osiedlu Zatorze. Tam Kumiela zalewa kolejne ulice. Policja zaś odcina ruch kołowy!

Kierowcy, aby ominąć centrum miasta lub wyjechać z Zatorza, kierują się na krajową „siódemkę”. Elbląska „obwodnica” już się korkuje.

IMAG0116 IMAG0117 IMAG0118 IMAG0119

fot. Damian Suliński.

Policjanci kierują ruchem

Policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji interweniują podczas lokalnych podtopień, które mają miejsce na elbląskich ulicach m.in. ul. Związku Jaszczurczego, Wyspiańskiego oraz ul. Fromborskiej – odcinek pomiędzy ulicą Ogólną a ulicą Królewiecką.

Z uwagi na opady odnotowano także wystąpienia wody w okolicach ul. Malborskiej 59. Utrudnienia dotyczą również al. Grunwaldzkiej i skrzyżowania z ul. Fabryczną. Na skrzyżowaniu Hetmańska – Tysiąclecia ruchem kierują policjanci RD. Wjazd z ulic Hetmańskiej lub 1000-lecia w Grunwaldzką nie jest możliwy.  Policjanci sugerują omijanie tych miejsc dopóki nie ustąpi z nich woda.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Ze względu na miejscowe zamknięcia ruchu drogowego na liniach 1, 2, 4, 7,11, 12, 13, 14, 17, 20, 30 i 31 do odwołania obowiązują objazdy/ skrócenia tras:

Linie nr 1, 2 i 4 – kursują do pętli Saperów (a nie do pętli Druska)

Linia nr 7 – nie dojeżdża do dworca i kursuje po skróconej trasie od al. Tysiąclecia przez Hetmańską, Giermków, Plac Słowiański i dalej po trasie;

Linie nr 9 i 13 – kursują w obu kierunkach przez ul. Grota – Roweckiego, Groblę św. Jerzego, Bema, Mickiewicza;

Linia nr 11 – kursuje w obu kierunkach po skróconej trasie przez Bema, Groble św. Jerzego, Grota – Roweckiego;

Linia nr 14 – nie kursuje do dworca, objazd w obu kierunkach przez al.Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej;

Linia nr 20 –Kursuje w obu kierunkach prze ul. Grota – Roweckiego, Groblę św. Jerzego, Bema, Mickiewicza, Grunwaldzką.

Ponadto ze względu na zamknięcie dla ruchu fragmentu ul. Fromborskiej (podtopienie drogi) objazd na liniach nr 7, 12, 13, 17, 30 i 31 przez ul. Legionów (dla obu kierunków).

Ze względu na utrudnienia w ruchu zakłócenia mogą wystąpić w funkcjonowaniu także pozostałych linii.

Paraliż miasta! Zalane ulice, komunikacja z problemami /zdjęcia/

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>