Pacjentka zmarła. Elbląski szpital musi zapłacić odszkodowanie

1103
Wyświetleń

Błąd w sztuce lekarskiej był bardzo kosztowny. Pacjentka poddała się endoprotezo plastyce w jednym z elbląskich szpitali. Niestety następstwem zabiegu była sepsa. Kobieta zmarła. Proces trwał dwa lata i zakończył się wyrokiem Sądu Okręgowego w Elblągu. Szpital musi zapłacić 100 tys. zł.

Ponieważ wyrok nie jest jeszcze prawomocny adwokat rodziny zmarłej nie informuje w jakim elbląskim szpitalu doszło do tego tragicznego zdarzenia.

– Tym razem, mogę poinformować Państwa o kolejnym zakończonym sukcesem, sporze sądowym przeciwko jednemu z elbląskich szpitali – informuje adwokat Marcin Szakiewicz. – Spór dotyczył zapłaty zadośćuczynienia za błąd medyczny, skutkujący zakażeniem pacjentki poddanej endoprotezoplastyce, w następstwie czego zmarła na skutek sepsy.

Sąd Okręgowy w Elblągu po blisko 2 latach sporu, uznał racje powódki, iż jej matka zmarła na skutek zaniedbań w pozwanym szpitalu. Powyższe skutkowało zasądzeniem sporego zadośćuczynienia wraz z odsetkami i kosztami procesu.

Wyrok nie jest prawomocny.

– Trwa sporządzanie jego uzasadnienia. Żądanie zadośćuczynienia zostało uwzględnione – wyrokiem z dnia 30.11.2018 r. zasądzono na kwotę 100.000 zł – informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Pacjentka zmarła. Elbląski szpital musi zapłacić odszkodowanie

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>