Ostrzegaliśmy. Żywioł uderzył na Elbląg i okolice

2512
Wyświetleń

Od kilku godzin wieje silny wiatr, który łamie gałęzie i wyrywa mniejsze drzewa. Potężne masy wody są wtłaczane do rzeki Elbląg. O takim scenariuszu, za Meteo Elbląg ostrzegaliśmy.

Poziom rzeki Elbląg gwałtownie się podnosi. To efekt wtłaczania przez wiatr mas wody z Zalewu Wiślanego. Mimo,  że woda zaczyna już pomału zalewać bulwar, nadal nie widać rozłożonych rękawów przeciwpowodziowych. Obecnie poziom wody w naszej rzece to 610 cm, czyli już stan alarmowy.

Silny wiatr łamie gałęzie drzew, które spadają na elbląskie ulice. W regionie praktycznie wszystkie zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej zostały postawione w stan gotowości.

O tym, że tak może wyglądać sytuacja w naszym mieście pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/uwaga-ostrzezenie-pogoda-moze-byc-grozna/

Most pontonowy w Nowakowie został zamknięty.

Elbląski Ratusz zapewnia, że cały czas monitoruje sytuację pogodową. W gotowości są rękawy przeciwpowodziowe, które można szybko rozłożyć na bulwarze.

Od godz. 13.15 na terenie miasta obowiązuje stan pogotowia przeciwpowdziowego.

   

 

Rzeka Elbląg wylewa. Miasto walczy z żywiołem.

fot. Damian Suliński

Ostrzegaliśmy. Żywioł uderzył na Elbląg i okolice

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>