Opinia. Platforma Obywatelska zaczyna kampanię wyborczą. Powrót do koncepcji Grzegorza Nowaczyka?

595
Wyświetleń

Stało się to, o czym już pisaliśmy. Michał Missan – szef klubu radnych PO w Elblągu, rozpoczyna właśnie kampanię wyborczą na urząd prezydenta Elbląga. Okazją do promocji była dzisiejsza konferencja prasowa polityka.

Michał Missan całkiem niedawno na lamach elbląskiej telewizji lokalnej zasugerował całkiem możliwy start w wyborach samorządowych. Będzie chciał ubiegać się o urząd prezydenta miasta.

O tym informowaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/michal-missan-kandydatem-po-na-prezydenta-elblaga-wiele-na-to-wskazuje/

Teraz kropka została postawiona nad i, i pewnie mało kto uwierzy, że dzisiejsza konferencja prasowa nie była pewną formą otwarcia tej kampanii wyborczej. Zważywszy na fakt, że do wyborów samorządowych zostało około roku, czas najwyższy na rozpoczęcie promocji kandydatów.

Michał Missan swoimi deklaracjami programowymi „Ameryki nie odkrywa”. Raczej wraca do starych koncepcji rozwoju miasta, opartych jeszcze na założeniach prezydenta miasta Grzegorza Nowaczyka. Mamy więc tu do czynienia z projektem oparcia rozwoju Elbląga o ścisłą współpracę z Gdańskiem. Zwłaszcza, że niedługo zostanie oddana do użytku trasa szybkiego ruchu S7, a droga do Trójmiasta ma się znacząco skrócić (nawet do 30 minut).

missan

Michał Missan proponuje, aby Elbląg starał się utworzyć ścisłą współpracę z Malborkiem i miastami Mierzei Wiślanej na zasadzie utworzenia „mini Trójmiasta”. Proponuje również, aby rozwój naszego miasta oprzeć o wykorzystanie drogi ekspresowej nr 7 i wpisać to do strategii rozwoju Elbląga.

Polityk Platformy sugeruje, że Elbląg może pełnić rolę zaplecza dla Gdańska. Przy niższych cenach mieszkań, nasze miasto może być miejscem do życia i spędzania czasu wolnego dla osób pracujących w Trójmieście.

Według Missana należy również poprawić i urozmaicić ofertę kulturalną i sportową miasta.

- Musimy się zastanowić, czy chcemy być miastem, które ludzie mijają, czy chcemy być nowoczesnym centrum logistycznym, na przykład przy węźle S7 czy S22? Musimy się zastanowić, czy chcemy być sennym miasteczkiem w województwie warmińsko-mazurskim, czy atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla ludzi, którzy pracują w Trójmieście? Trzeba stworzyć warunki do wychowywania dzieci, atrakcyjne żłobki i przedszkola, ofertę kulturalną, sportową – mówił Michał Missan.

Polityk PO oczekuje od radnych poważnej debaty nad strategią rozwoju miasta.

Jeśli miał to być początek kampanii wyborczej w wykonaniu PO i Michała Missana, to wyszło dość mizernie. Pomysły, o których mówił Missan, przewijają się co najmniej od kilku lat w przestrzeni publicznej, a każdy dziś doskonale rozumie, że nasze miasto musi wykorzystać szanse związane z otwarciem ekspresowej „siódemki” oraz przekopem Mierzei Wiślanej. Projekt odtworzenia dawnego województwa elbląskiej w nowej formule współpracy z ościennymi gminami, przy liderującej pozycji Elbląga, proponował już wcześniej Grzegorz Nowaczyk. PO wraca do starych koncepcji czy po prostu brak nowych pomysłów na nasze miasto?

Opinia. Platforma Obywatelska zaczyna kampanię wyborczą. Powrót do koncepcji Grzegorza Nowaczyka?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>