Od fotografii do filmu – historie prawdziwe

589
Wyświetleń

Oddział elbląski Polskiego Towarzystwa Historycznego i Muzeum Archeologiczno -Historyczne w Elblągu serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku spotkanie Kawiarenki Clio – 20 lutego 2018 r. o godzinie 17.30 w budynku Podzamcza (Bulwar Zygmunta Augusta 11, wejście od ul. Zamkowej).

Gościem Kawiarenki będzie doskonale znany elblążanom interesującym się historią naszego miasta Juliusz Marek, prezes stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, dziennikarz – regionalista, twórca Telewizji Elbląskiej, autor wielu publikacji i filmów dokumentalnych o Elblągu i regionie. Już ponad dekadę prowadzi popularne spotkania kinowe z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”.

Warto przypomnieć, że cykl ten to oryginalny, elbląski projekt. Zrealizowany bez budżetu i sponsorów.

Zaczął się od publicznego pokazu zdigitalizowanych kronik nieżyjącego już elbląskiego filmowca, p. Stefana Muli. Zainteresowanie projekcją było niespodziewanie wielkie i seans trzeba było powtórzyć. A później nie wypadało już zawieść widowni. I tak już 12 lat, co miesiąc kino „Światowid” wypełnia się widownią po brzegi, a na ekranie pojawiają się bardziej lub mniej stare filmy o Elblągu i jego mieszkańcach, a także o bliższych i dalszych okolicach.

Juliusz Marek opowiadać będzie o początkach swojej fascynacji historią Elbląga, o rodzeniu się pasji, ale także o tym, w jaki sposób znajduje kolejne filmy i dokumenty, których nikt od lat nie oglądał.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny

Wiesława Rynkiewicz-Domino.

Fot. Jacek Szulecki.

Od fotografii do filmu – historie prawdziwe

| Bieżące, Informacje, Kultura | 0 Comments
O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>