Od dziś policjanci nie będą wystawiali mandatów!

806
Wyświetleń

We wtorek 10 lipca policjanci rozpoczęli ogólnopolską akcję protestacyjną, w ramach której zamierzają wystawiać mniej mandatów. Zamiast tego – w sytuacjach, gdy to możliwe – chcą stosować pouczenia.

„Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny” – podkreślili przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

„Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów” – podkreśli funkcjonariusze.

Jak tłumaczyli, „chcąc wytrącić z dłoni oręż naszym przeciwnikom, podkreślamy i apelujemy do wszystkich biorących udział w naszej akcji, aby przebiegała ona w sposób zgodny z prawem. Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków”.

Lista postulatów

Policjanci domagają się m.in. przywrócenia 30 dni płatnych za zwolnienia lekarskie, przywrócenia waloryzacji uposażeń, płatnych nadgodzin i zmiany systemu emerytalnego.

Chcą także w 2019 r. podwyżki o 650 zł, a w 2020 r. – 500 zł.

Jak podkreślili, „nie zgadzają się na trwające od wielu lat, lekceważenie ich zaangażowania i poświęcenia służbie innym”.

„Domagamy się prawa do godnego życia i zapewnienia przyszłości dla naszych rodzin i najbliższych. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia” – wyjaśnili.

Policjanci ostrzegają, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to we wrześniu zorganizują protest w Warszawie.

Źródło: Polsat News

Od dziś policjanci nie będą wystawiali mandatów!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>