Nowy sprzęt dla techników kryminalistyki

699
Wyświetleń

Dzisiaj Starosta Elbląski przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji sprzęt fotograficzny dla techników kryminalistyki. Sprzęt o wartości 6 tysięcy złotych będzie wykorzystywany przy zabezpieczaniu śladów przestępstw i zastąpi w części wysłużone już aparaty analogowe.

Przekazanie sprzętu odbyło dziś o godzinie 9. w Starostwie Powiatowym w Elblągu. Maciej Romanowski, Starosta Elbląski przekazał na ręce inspektora Marka Osika, Komendanta Miejskiego Policji, sprzęt fotograficzny o wartości 6 tysięcy złotych.

Do policyjnych techników trafił aparat pentax k-50, dwie lampy błyskowe metz, trzy plecaki fotograficzne oraz akcesoria, które będą wykorzystywane do pracy, miedzy innymi przy zabezpieczaniu śladów przestępstw.

– Cieszy nas każde wsparcie sprzętowe. Aparaty analogowe i lustrzanki cyfrowe, które mamy na stanie, w większości są już wyeksploatowane i to sprzęt przestarzały. W ciągu roku robiły kilkanaście tysięcy zdjęć i już nie spełniają swojej funkcji – mówi asp. szt. Arkadiusz Kieca, kierownik zespołu policyjnych techników w Elblągu.

Przekazany przez Starostę sprzęt o wartości 6 tysięcy złotych został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Jakub Sawicki

KMP Elbląg

Nowy sprzęt dla techników kryminalistyki

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>