Nowe otwarcie .Nowoczesnej w Elblągu. Cezary Balbuza na czele partii

1186
Wyświetleń

.Nowoczesna – partia Ryszarda Petru budzi się ze snu. Chce zaistnieć mocniej w Elblągu. Receptą na to mają być intensywne akcje przeciwko wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Na czele partii w naszym mieście stanął teraz Cezary Balbuza, wcześniej związany z Elbląskim Komitetem Obywatelskim.

Jesień 2017 zapowiada się w Nowoczesnej bardzo pracowicie. Wybrano nowe władze zarówno na poziomie struktur miejskich jak i wojewódzkich. Przewodniczącym Zarządu wojewódzkiego został Poseł Mirosław Pampuch, a przewodniczącym Koła Elbląg wybrano Cezarego Balbuzę.

Dynamika polskiej sceny politycznej ma przełożenie na działania struktur lokalnych i aktywność w terenie.

Już w najbliższą niedzielę 8 października w okolicach centrów handlowych elblążanie będą mogli spotkać działaczy Nowoczesnej zbierających podpisy osób będących „przeciwnikami wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę”.

Z kolei w poniedziałek 16 października o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej przy ul. Zacisze 2 odbędzie się wysłuchanie publiczne z udziałem Posła Mirosława Pampucha poświęcone proponowanym przez Prezydenta RP projektom ustawy o Sądzie Najwyższym oraz ustawy o Krajowej Radzie Sadownictwa. Spotkanie to jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych sympatyków Nowoczesnej.

W listopadzie 2017 Koło Nowoczesnej Elbląg rozpocznie oficjalnie przygotowania do wyborów samorządowych w 2018 roku. Można się spodziewać, że kandydatem tej partii na urząd prezydenta miasta będzie Cezary Balbuza. Balbuza już raz kandydował w wyborach samorządowych. Z ramienia EKO walczył o prezydenturę miasta, zdobywając 3,7 proc. głosów.

fot. Radio Olsztyn.

Nowe otwarcie .Nowoczesnej w Elblągu. Cezary Balbuza na czele partii

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>