Niecodzienna sytuacja w Elblągu. Piłkarzy wyprowadzili… seniorzy

2342
Wyświetleń

W meczu drugiej ligi Olimpii Elbląg z ROW 1964 Rybnik doszło do niespotykanej sytuacji. Piłkarze gospodarzy zostali wyprowadzeni na boisko przez seniorów.

W meczu Olimpii Elbląg z ROW 1964 Rybnik (0:0) piłkarze Olimpii wyszli na boisko w eskorcie seniorów. Akcja klubu została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Seniorzy, którzy wyprowadzali zawodników z Elbląga, to najstarsi karneciarze oraz osoby zasłużone dla klubu.

W ten sposób Olimpia chciała uhonorować swoich starszych kibiców oraz podkreślić ich znaczenie w funkcjonowaniu klubu. Drużyna pochwaliła się swoją inicjatywą na Twitterze.

Europejski Dzień Seniora to inicjatywa mająca na celu kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego.

Źródło: Polsat Sport

Niecodzienna sytuacja w Elblągu. Piłkarzy wyprowadzili… seniorzy

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>