Nasz nowy cykl – kto zniszczył Elbląg?

919
Wyświetleń

Elbląg, jeszcze kilkadziesiąt lat temu dumne miasto przemysłowe, stolica województwa, miasto z perspektywami rozwojowymi. Dziś – smutny obraz miasta w agonii i rozkładzie. Miasta, które nie liczy się już w kraju. Kto odpowiada za degradację Elbląga do rangi prowincjonalnego miasta powiatowego? Za tym stoją przecież konkretne osoby. Czas najwyższy je wskazać.

Jeszcze 20-30 lat temu Elbląg był miastem dumnym, przemysłowym, zapewniającym swoim mieszkańcom godziwą pracę, rozrywkę i rekreację. O Elblągu mówiło się głośno w całej Polsce. Przykładem dobrego wejścia w transformację ustrojową były takie przedsiębiorstwa jak Halex, EB czy ABB. Dobrze radziły sobie również rodzime przedsiębiorstwa – Zakłady Mięsne czy Elzam.

Co stało się na przestrzeni ostatnich 20 lat, że miasto znalazło się na równi pochyłej?

Kto więc jest odpowiedzialny za upadek Elbląga? O tym będą nasze przyszłe publikacje. Napiszemy o tym ostro i bez cenzury.

Pokażemy, jak odbywał się proces niszczenia i zawłaszczania miasta.

Nasz nowy cykl – kto zniszczył Elbląg?

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>