Muzyka dla ucha malucha po raz trzeci

590
Wyświetleń

Do trzech razy sztuka i dlatego już od września Elbląska Orkiestra Kameralna rozpoczyna trzecią edycję „Muzyki dla ucha Malucha”. Tym razem zabierzemy najmłodszych melomanów do krainy bajek i baśni, a koncerty odbędą się nie tylko w Elblągu, ale również w Pasłęku i Braniewie.

W ramach projektu zostanie zorganizowanych 14 koncertów edukacyjnych, którym będą towarzyszyć gry i zabawy łączące muzykę z historią, plastyką, tańcem i teatrem. Pierwsze koncerty odbędą się już 10. września – dzieci poznają wówczas twórczość Witolda Lutosławskiego, skomponowaną do poezji Juliana Tuwima. Razem z zaprzyjaźnionymi artystami zaprezentujemy takie utwory, jak Ptasie Radio czy O Panu Tralalińskim. Kolejne spotkania (26. i 30. października) zostaną poświęcone dwójce ponadczasowych kompozytorów  – Józefowi Haydnowi i Antoniemu Vivaldiemu. Z kolei 9. listopada zaprosimy małych słuchaczy na koncert w biało-czerwonych barwach, aby muzycznie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Natomiast 6. grudnia udowodnimy, że trąbki sprawdzają się nie tylko podczas polowań, ale również w salach koncertowych; nie zabraknie także akcentów mikołajkowych.

Podsumowaniem „Muzyki dla ucha malucha III” będą koncerty zorganizowane w Pasłęku (7. grudnia) i Braniewie (11. grudnia). Pierwszy z nich upłynie pod znakiem kolęd ze wszystkich stron świata i arcydzieł muzyki klasycznej, takich jak „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Jingle Beels”. Dzieci będą też mogły skorzystać z możliwości przygotowania świątecznych ozdób  i dekorowania choinki. W ramach braniewskiego spotkania przybliżymy zaś najmłodszym melodie pochodzące z najbardziej znanych filmów dziecięcych, m.in. „Królowej Śnieżki”, „Pocahontas”, „Kubusia Puchatka i „Smerfów”. Ponadto, na uczestników spragnionych rywalizacji będzie czekał „bajkowy” quiz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Muzyka dla ucha malucha po raz trzeci

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>