Może dojść do tragedii. W rzece Elbląg kąpią się całe rodziny!

4308
Wyświetleń

Nie pomagają ostrzeżenia, zakazy, kary. Nadal w rzece Elbląg, w upalne dni, kąpią się całe rodziny. Jak wskazuje nasz Czytelnik, również spożywając alkohol. Taka konfiguracja może dać tragiczne efekty.

Pan Damian, który w sobotę wybrał się nad tzw. „ciepłą wodę” na ryby, zauważył iż z dzikiego kąpieliska korzystają całe rodziny. Niestety osoby te również podczas kąpieli w rzece spożywały alkohol. Nasz Czytelnik poinformował o tym elbląską policję.

- Byłem ostatnio na rybach na ciepłej wodzie zaraz przy wjeździe od ul. Mazurskiej. Rozkładam sprzęt siadam sobie słyszę nagle, że ktoś się kąpię zaraz obok mnie młodzież w wieku 15-17 lat popija piwko i wchodzi do wody. Wyjeżdżając widziałem też dziadków z wnuczkami, gdzie starsi państwo siedzieli przy grillu a dzieciaki samopas latały w wodzie. Jednak najgorsze działo się po drugiej stronie, zaraz obok odnogi dopływu. Młoda para wraz z kolegami i koleżankami i małymi dziećmi kapali się spożywając alkohol. Dzieci biegały i skakały same do wody dodatkowo pływając w kółkach, przypominających dętki od kół. Wiemy wszyscy, że obowiązuje tam całkowity zakaz kąpieli ale to co się ostatnio tam dzieje woła o pomstę do nieba. Chyba należało by o tym przypomnieć ludziom. Tak wezwałem policję, bo gdyby doszło do tragedii nie darowałbym sobie. Tym bardziej, że ostatnio mieliśmy utonięcie na Jeleniej Dolinie. Sam jestem młodą osoba i uważam, że jednak trochę oleju w głowie trzeba mieć – pisze do nas Pan Damian.

W tym miejscu, przed laty, doszło do tragicznych utonięć osób, które również chciały się ochłodzić w wodzie. W 2013 r. utonął 11-letni chłopiec. Rok później, w tym samym miejscu życie stracił mężczyzna.

Od momentu zamknięcia kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, elblążanie właściwie skazani są na kąpiel tylko w basenach krytych. CRW „Dolinka” obecnie jest zamknięte ponieważ przechodzi przegląd gwarancyjny. Otwarty jest jedynie zmodernizowany basen przy ul. Robotniczej.

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu. Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania.

- Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny – do 250 zł lub kara nagany – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

Fot. archiwum redakcji

Może dojść do tragedii. W rzece Elbląg kąpią się całe rodziny!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>