„Moje fascynacje literackie i muzyczne”

392
Wyświetleń

To tytuł spotkania z Mariolą Pryzwan. Mariola Pryzwan – z wykształcenia polonistka, z zawodu bibliotekarka, z zamiłowania biografistka. Jest m.in. autorką biografii literackich –  Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Kownackiej  ale też biografii Anny German,  Anny Jantar czy Zbigniewa Cybulskiego.

Mariola Pryzwan jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła również studia podyplomowe w zakresie bibliotekoznawstwa i obecnie pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich. Jej książki ukazywały się w warszawskich wydawnictwach EM-KA i Domena, w bydgoskim Instytucie Wydawniczym Świadectwo, Państwowym Instytucie Wydawniczym. Od 2012 roku współpracuje z Wydawnictwem MG, a od 2013 z wydawnictwem Marginesy.

Jak mówi o sobie: „Największa pasja – to życie i twórczość Haliny Poświatowskiej i Anny German oprócz tego teatr, polska piosenka lat 60. i 70. oraz podróże i spotkania autorskie. Ulubiony kolor: zielony, ukochane kwiaty: róże, zwłaszcza białe, i konwalie.

Na spotkanie i dyskusję o fascynacjach literackich i muzycznych Marioli Pryzwan zapraszają organizatorzy: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w siedzibie WMBP ul. Świętego Ducha 25, wstęp wolny.

„Moje fascynacje literackie i muzyczne”

| Kultura | 0 Comments
O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>