Mogło dojść do tragedii. Strażnicy miejscy powstrzymali samobójcę!

3102
Wyświetleń

Patrol Staży Miejskiej, wczoraj (5 lipca), około godz. 17.00 otrzymał informację z monitoringu miejskiego, która pozwoliła zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu.

Pracownicy prowadzący stały podgląd monitoringu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego zauważyli nietypowo zachowującą się osobę w okolicy mostu wysokiego na rzece Elbląg.

Po otrzymaniu tego sygnału dyżurny Straży Miejskiej wysłał patrol, który pilnie udał się w okolicę mostu. Na miejscu strażnicy zastali wyraźnienie zdenerwowaną kobietę, która deklarowała, że chce skoczyć do wody i popełnić samobójstwo.

Strażnicy podjęli spokojną rozmowę, zapytali czy chce do kogoś zadzwonić i stopniowo udało się im ją odwieźć od planów podjętych w dużym zdenerwowaniu. Na miejsce przyjechał także patrol policji, a kobiecie udzielono następnie niezbędnej pomocy.

To kolejna skuteczna interwencja podjęta dzięki obserwacji monitoringu miejskiego i szybkiej reakcji Strażników Miejskich.

Mogło dojść do tragedii. Strażnicy miejscy powstrzymali samobójcę!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>