Minister i parlamentarzyści odwiedzą Elbląg i Tolkmicko. Poznamy miejsce przekopu Mierzei

639
Wyświetleń

Minister Gospodarki Morskiej Marek Gróbarczyk oraz przedstawiciele sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odwiedzą w czwartek Elbląg i Tolkmicko. Ma to związek z ogłoszeniem przez resort decyzji w sprawie umiejscowienia przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Minister i parlamentarzyści pojawią się na jutrzejszej sesji Rady Miasta Elbląga. Natomiast samo posiedzenie komisji gospodarki morskiej zaplanowane jest na godz. 12.00 w Tolkmicku. Spodziewane jest, że właśnie jutro minister Marek Gróbarczyk podsumuje przygotowania do inwestycji przekopu przez Mierzeję Wiślaną oraz poda umiejscowienie samego przekopu.

– To ma być spotkanie ponad podziałami. Zaproszenie wysłane zostało do wszystkich parlamentarzystów okręgu elbląskiego, również do senatora Jerzego Wcisły oraz poseł Elżbiety Gelert  – informuje Jerzy Wilk, poseł PiS. – Obecny będzie również prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Jak podaje resort, dzienny porządek obrad komisji zakłada informację Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na temat stanu przygotowań budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, wypływu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną na rozwój gmin zlokalizowanych nad Zalewem Wiślanym, dyskusja na temat możliwości wydzielenia z Urzędu Morskiego w Gdyni delegatury w Elblągu, jako samodzielnej jednostki administracyjnej w związku z planowaną budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Minister i parlamentarzyści odwiedzą Elbląg i Tolkmicko. Poznamy miejsce przekopu Mierzei

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>