Mieszkańcy zaniepokojeni. Miasto uspokaja – to rutynowe ćwiczenia

1704
Wyświetleń

Wczoraj informowaliśmy o ogłoszeniu przez elbląski Ratusz ćwiczeń z zakresu obronności. Wielu elblążan może spodziewać się otrzymania kart powołań. Urząd Miejski jednak uspokaja – to są rutynowe ćwiczenia, które odbywają się co cztery lata.

- Takie ćwiczenia są obligatoryjne i odbywają się raz na 4 lata. Jesienne ćwiczenia, które odbędą się w najbliższy piątek zaplanowane zostały już w ubiegłym roku – o czym zresztą informowaliśmy w komunikatach z posiedzeń Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta miasta.

Pierwsza część ćwiczeń poświęcona będzie omówieniu sytuacji ćwiczebnej przez  Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Uruchomiona też zostanie Akcja Kurierska, czyli trening doręczania kart powołania do obywateli oraz stały dyżur zakładów o znaczeniu dla obronności państwa.

Druga część ćwiczeń odbędzie się w piątek 20 października. Piątkowe ćwiczenia  będą obejmowały dwa epizody. Pierwszy to ćwiczenie zgrywające w zakresie zwalczania terroryzmu, obejmujące działania służb po przeprowadzonym ataku terrorystycznym w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej. Rozpoczną się one o godz. 8.30.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/uwaga-nagle-cwiczenia-mieszkancy-elblaga-dostana-powolania-do-wojska/

Fot. Zdjęcie archiwalne

Mieszkańcy zaniepokojeni. Miasto uspokaja – to rutynowe ćwiczenia

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>