Mieszkańcy ul. Pomorskiej boją się o swoje domy – „Grozi nam katastrofa”!

2823
Wyświetleń

Elblążanie zamieszkujący domki jednorodzinne przy ul. Pomorskiej wskazują, że od dłuższego czasu do ich piwnic wdziera się woda. Jeśli nic się nie zmieni, budynkom grozi zawalenie. To może oznaczać katastrofę.

Jak wskazują mieszkańcy tej ulicy, problem powstał, gdy w pobliżu wybudowano nowe budynki mieszkalne.

W tej sprawie interweniowała ostatnio radna Maria Kosecka.

– Mieszkańcy ul. Pomorskiej poprosili mnie o pomoc w rozwiązaniu ich problemu związanego z zalewaniem piwnic. Sytuacja taka trwa dopiero od kilku lat, kiedy to w okolicy wybudowano nowe budynki mieszkalne. Według informacji zamieszkałych, ich domy są w posiadaniu rodzin od 60 lat i nigdy wcześniej nie było żadnych problemów z podsiąkaniem kondygnacji podziemnych. Sprawę zgłaszano do elbląskich wodociągów oraz odpowiednich komórek Urzędu Miasta, jednak interwencje te nie spowodowały likwidacji problemu – mówiła radna. – Ponieważ problem jest bardzo ważny i zagraża stanowi technicznemu budynków i zdrowiu mieszkańców wnioskuję o jak najszybsze przeprowadzenie wnikliwej analizy przyczyny zalewania piwnic i wykonanie niezbędnych prac naprawczych.

Radna Kosecka dodaje, że  w trakcie wizyty na tej ulicy zauważyła katastrofalny stan chodników.

– Proszę więc o wprowadzenie do planu remontów naprawę jezdni i chodników tej ulicy – dodaje radna Maria Kosecka.

Mieszkańcy ul. Pomorskiej boją się o swoje domy – „Grozi nam katastrofa”!

O Autorze
-

1 komentarz

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Os.Metalowców
    Odpowiedz

    I proszę też wpisać do planu remontów dróg i chodników na ulicy Metalowców od dawana zapomniana przez miasto.Kilka lat temu zaczeli remont chodników zrobili z jednej strony zaś z drugiej strony miał być robiony rok później mineło 7-8 lat i nie widać zmian ulica się rozpada a o chodniku który zagraża pieszym to już nie wspomnę. Z góry bardzo dziękuję. Mieszkaniec osiedla Metalowców.