Między kulami a wózkiem inwalidzkim, czyli balkonik rehabilitacyjny. Jak go wybrać?

656
Wyświetleń

Osoby w podeszłym wieku bardzo często mają problemy z chodzeniem. Bez pomocy drugiej osoby, poruszają się wolno i niepewnie. Niewiele trzeba, żeby słaby senior stracił równowagę i się przewrócił, co może być dramatyczne w skutkach. Na szczęście istnieje rozwiązanie, pozwalające wesprzeć starsze osoby w samodzielnym wstawaniu z pozycji siedzącej lub leżącej i w chodzeniu. Wbrew pozorom wcale nie są to kule ani, co gorsza, wózek inwalidzki. Poznajcie balkonik rehabilitacyjny, niezastąpiony w ułatwianiu życia seniorom.

Funkcjonalny balkonik pomoże w utrzymaniu sprawności

W sytuacji, kiedy osoba ma kłopoty ze stabilnym chodzeniem, zakup balkonika może okazać się skutecznym rozwiązaniem problemu. Jest to wytrzymały sprzęt, oparty na specjalnej konstrukcji. Obmyślono ją w taki sposób, aby umożliwiała wygodne podparcie się i chodzenie. Warto podkreślić, że aktywność fizyczna jest wskazana w każdym wieku, a choroby stawów czy inne zwyrodnienia nie powinny być powodem do rezygnowania z niej. Balkonik rehabilitacyjny stanowi profesjonalny chodzik – podpórkę, sprzedawaną w sklepach medycznych. Obecnie na rynku dostępne są liczne modele, pozwalające dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wśród najpopularniejszych balkoników, które są najchętniej wybierane przez seniorów, wymienia się:

  • Balkoniki rehabilitacyjne kroczące – dopasowują się do możliwości użytkownika. Pomagają przy pionizacji oraz poruszaniu się, a także samodzielnej nauki chodzenia. Mogą z nich korzystać osoby niepełnosprawne oraz schorowane, których ruch jest znacznie utrudniony. Posiadają one regulowaną wysokość i najczęściej wykonane są z lekkiego aluminium. Poruszanie się z pomocą balkoników kroczących polega na podnoszeniu jednej strony podpórki i dostawianiu do niej nóg.
  • Balkoniki na kółkach – modele z dwoma kółkami, które pozwalają płynnie się przemieszczać, pod warunkiem samodzielnego utrzymywania równowagi. Nadają się dla osób o silnych rękach. Bardzo dobrze sprawdzają się one podczas spacerów po nierównych nawierzchniach, a także w warunkach domowych, kiedy senior chce samodzielnie przejść z jednego pokoju do drugiego.
  • Balkoniki sztywne – inaczej stałe lub statyczne. Są to najbardziej stabilne chodziki, minimalizujące ryzyko stracenia równowagi i przewrócenia się. Spacerowanie z ich użyciem wymaga od użytkownika siły, gdyż każdy krok wiąże się z koniecznością oderwania balkoniku od ziemi. Korzystanie z modelu sztywnego jest zalecane osobom przechodzącym rehabilitację, którzy powinni wzmacniać swoje mięśnie.

Tego typu sprzęt medyczny można zakupić bez wychodzenia z domu, korzystając z oferty sklepu MedReha. Znajduje się tam duży wybór balkoników dla seniorów, którzy mimo problemów ze zdrowiem, wciąż chcą być aktywni i cieszyć się życiem.

Między kulami a wózkiem inwalidzkim, czyli balkonik rehabilitacyjny. Jak go wybrać?

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>