Michał Missan kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta. Wcisła wzywa Wróblewskiego do rezygnacji!

821
Wyświetleń

Zaskoczenia nie było. Platforma Obywatelska w Elblągu oficjalnie dziś przedstawiła Michała Missana jako kandydata na prezydenta miasta. Senator Jerzy Wcisła zaapelował do obecnego prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego aby poparł w wyborach kandydata tzw. Koalicji Obywatelskiej.

Dziś Michała Missana, jako oficjalnego kandydata na prezydenta miasta, prezentowali parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Obecni byli: Elżbieta Gelert, Sławomir Neumann, Jacek Protas, Jerzy Wcisła oraz Mirosław Pampuch (.Nowoczesna).

- To najmłodszy kandydat na prezydenta miasta. Ma 41 lat. Dobrze wykształcony. Jest przewodniczącym klubu radnych Platformy Obywatelskiej, działa w strukturach ogólnopolskich partii. Jestem przekonany, że na jesieni będziemy mieli nowego prezydenta miasta – mówił senator Jerzy Wcisła.

– To wielka odpowiedzialność ale i zaufanie – dodawał Michał Missan. – Nie zaprezentuje dziś programu wyborczego. Tylko założenia programowe. W sercu naszego miasta musi być mieszkaniec – musi mieć gdzie odpoczywać, otrzymać odpowiednią ofertę kulturalną. Cieszę się, że mam poparcie Koalicji Obywatelskiej.

Politycy PO wskazywali natomiast na potrzebę większej współpracy z Gdańskiem, dzięki powstającej drodze szybkiego ruchu.

Cezary Balbuza (.Nowoczesna): – To nie będzie kampania negatywna. Tylko kampania za nowoczesnym, rozwijającym się Elblągiem. Ten rozwój miasta musi być widoczny. Muszą pojawiać się nowe, dobrze płatne miejsca pracy. Będziemy wspierali merytorycznie naszego kandydata – Michała Missana.

Sławomir Neumann (przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO): – Ta kandydatura wskazuje, że nasza koalicja z .Nowoczesną funkcjonuje również na poziomie samorządu. Jestem przekonany, że nasz kandydat wygra te wybory w Elblągu.

Senator Jerzy Wcisła jest tak pewny wygranej Michała Missana, że już teraz publicznie wezwał prezydenta Witolda Wróblewskiego do poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej. Swoje przekonanie o wygranej Missana senator PO oparł głównie… na sondażu internetowym, który prowadzi jeden z portali informacyjnych.

- Tam wygrywa Michał Missan. Jeśli Missan nie wygra w pierwszej turze, to będziemy apelowali o poparcie naszego kandydata do innych środowisk – mówił senator Wcisła.

Wiarygodność tego sondażu, brak jasnej metodologii i możliwość manipulowania ilością oddawanych głosów powoduje, że to opieranie się senatora Wcisły na jego wynikach należy traktować w kategorii żartu, i to raczej żartu kiepskiego.

Podobnie jak operowanie pojęciem koalicji w Elblągu mija się z celem. Lokalni liderzy .Nowoczesnej nie wykształcili w mieście praktycznie żadnych konkretnych struktur partyjnych, które mogłyby znacząco wesprzeć kandydata PO w walce o prezydenturę miasta. Nawet nie wiadomo na jakie poparcie .Nowoczesna może w Elblągu liczyć.

Jerzy Wcisła mówił również mgliście o nieokreślonej bliżej szerokiej koalicji, którą Platforma chce w Elblągu budować. Z kim? Tego też na razie nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że Michał Missan w walce o prezydenturę miasta zmierzy się z Witoldem Wróblewskim – obecnie urzędującym prezydentem Elbląga (wątpliwe, aby posłuchał rozpaczliwych apeli senatora Jerzego Wcisły i zrezygnował z kandydowania na rzecz Michała Missana) oraz Jerzym Wilkiem, kandydatem na ten urząd z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Michał Missan kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta. Wcisła wzywa Wróblewskiego do rezygnacji!

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>