Miasto wydało ważną decyzję. Inwestor przystępuje do budowy Castoramy w Elblągu

4957
Wyświetleń

To już pewne. Inwestor, który kupił działką przy ul. Żuławskiej, rozpoczyna procedurę związaną z budową marketu Castorama w naszym mieście.

Prezydent Witold Wróblewski wydał właśnie decyzję, która znacznie przyspieszy proces budowy marketu Castorama w naszym mieście.

Miasto odstępuje od obowiązku przeprowadzenia przez Firmę Castim Sp. z o.o., oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Budowa budynku handlowego Castorama wraz z magazynem, częścią biurową wraz z towarzyszącą infrastrukturą”, mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

Jak już wcześnie informowaliśmy, Castorama będzie inwestowała w naszym mieście, na działce przy ul. Żuławskiej.

– (…) potwierdzamy, że nasza spółka zakupiła nieruchomość znajdującą się w Elblągu przy ul. Żuławskiej. Wszelkie dalsze informacje o planach Castorama Polska, dotyczących tego terenu będziemy jednak mogli podać, gdy zostaną już potwierdzone – napisał w e-mailu Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej Castorama Polska sp. o.o.

Już w roku ubiegłym było wiadome, że ówczesny właściciel działki przy ul. Żuławskiej, sieć OBI prowadzi rozmowy właśnie z Castoramą o sprzedaży tej nieruchomości.

Jak wynikało z nieoficjalnych informacji, warszawska spółka Jermon Poland – właściciel działki przy ul. Żuławskiej, na której powstać miał market OBI, prowadziło rozmowy w sprawie sprzedaży terenu spółce Castorama Polska. Firma nie potwierdzała tych doniesień, choć przyznawała, że analizuje cały czas  możliwość wejścia do Elbląga i dostępne w mieście lokalizacje.

Miasto wydało ważną decyzję. Inwestor przystępuje do budowy Castoramy w Elblągu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>