Miasto wybuduje podziemny tunel. Szuka inżyniera kontraktu

1251
Wyświetleń

Ta inwestycja oznaczać będzie koniec problemów dla pieszych i rowerzystów, którzy codziennie przemieszczają się z osiedla Zatorze do centrum Elbląga. Miasto chce wybudować podziemny tunel. Szuka już inżyniera kontraktu dla tej inwestycji.

Tunel, z którego będą mogli korzystać piesi oraz rowerzyści znajdzie się pod torami kolejowymi. To poboczna inwestycja do budowy wiaduktu na Zatorze, jednak nie mniej ważna dla mieszkańców.

Planowana inwestycja zakłada między innymi budowę podziemnego przejścia pieszo – rowerowego, powiązanie go z istniejącym układem ulic, likwidację przejazdu kolejowo – drogowego w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej, oświetlenie, czy budowę infrastruktury kanalizacyjnej w zakresie odwodnienia przejścia. Przedsięwzięcie jest zadaniem komplementarnym do realizowanej budowy wiaduktu na Zatorze.

– Realizowana budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi, łącząca dzielnicę Zatorze z centrum miasta to inwestycja długo oczekiwana przez elblążan. Skorzystają na niej nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, którzy dzięki podziemnemu tunelowi otrzymają bezkolizyjną i bezpieczną przeprawę przez tory. Bardzo się cieszę, że w tym projekcie  współpracujemy z PLK i wspólnie możemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga – mówił w tamtym roku Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podejmują współpracę, która zwiększa bezpieczeństwo i rozwiązuje problemy komunikacyjne. Wiadukt pozwoli na sprawniejsze prowadzenie ruchu pociągów i ułatwi przejazd samochodów. Przejście podziemne dzięki współpracy PLK i Elbląga zapewni pieszym i rowerzystom bezpieczne i sprawne połączenia w mieście – deklarowała Jolanta Pawluk, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem Polskie Linie Kolejowe współfinansować będą inwestycję w kwocie 1,5 mln złotych netto. Środki te zostaną przeznaczone na roboty ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami i izolacją, oraz wykonanie ramowej konstrukcji tunelu.

O takie rozwiązanie apelują również mieszkanki osiedla Zatorze, które wskazują, że bez podziemnego przejścia ciężko im codziennie funkcjonować. O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/jestesmy-odciete-od-swiata-apel-matek-z-osiedla-zatorze/

Miasto wybuduje podziemny tunel. Szuka inżyniera kontraktu

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>