Miasto gotowe do świąt. Choinka już stoi

365
Wyświetleń

Rozbłysła i pięknie się prezentuje zwiastując nadchodzące Boże Narodzenie. Elbląska choinka stanęła przed Ratuszem Staromiejskim. Ma 10 metrów wysokości i rozświetla ją kilka tysięcy ledowych lampek.

Uroczystego rozświetlenia świątecznego drzewka dokonał prezydent Elbląga Witold Wróblewski w towarzystwie św. Mikołaja i śnieżynek oraz tłumu elblążan. Dzieci, które wybrały się dzisiaj na Stare Miasto, mogły przy okazji przekazać Mikołajowi listy z prośbą o prezenty oraz zrobić z nim i śnieżynkami pamiątkowe zdjęcie.

Na dzieci czekała również zagroda z kucykami, które także chętnie pozowały do zdjęć. Atrakcją dla wszystkich zgromadzonych był przyjazd „Motomikołajów” z Moto Team Elbląg.

Wieczór uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, którym dyrygowała Marta Drózda-Kulkowska.

Dzisiaj na starówce pojawił się jeszcze jeden nowy element – iluminacja Bramy Targowej. Warto wybrać się na Stare Miasto po zmroku.

        

Miasto gotowe do świąt. Choinka już stoi

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>