Mężczyzna wpadł do rzeki. Na ratunek ruszyli strażacy

5412
Wyświetleń

2 listopada br.  strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do rzeki Nogat – na miejsce natychmiast skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z JRG nr 2  w Elblągu.

Na miejscu okazało się, że w odległości około 60 metrów od brzegu, w wodzie znajduje się starszy mężczyzna który kurczowo trzyma się łódki. Z uzyskanych na miejscu informacji wynikało, że poszkodowany był sam i że znajduje się w wodzie od około 20 minut.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i niezwłocznie rozpoczęli akcję ratunkową. Ubrany w wypornościowy skafander i asekurowany linkami ratownik podpłyną do poszkodowanego mężczyzny, następnie zabezpieczył go pasem, po czym oboje zostali bezpiecznie odholowani do brzegu.

Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy, a następnie przekazano go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Na tym działania zakończono. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań.

Na miejscu pracowało łącznie 7 strażaków z JRG nr 2 Elblągu, policja oraz ZRM.

Straż Pożarna Elbląg/fot. mł. ogn. Paweł Król

Mężczyzna wpadł do rzeki. Na ratunek ruszyli strażacy

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>