Matka wystawiła dziecko na sprzedaż na portalu aukcyjnym! Cena – 30 tys. zł

7234
Wyświetleń

Mieszkanka okolic Kwidzyna chciała sprzedać własne dziecko. Na jej trop wpadli policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Zatrzymali cztery osoby, w tym parę z zagranicy, która chciała dokonać transakcji. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

24-latka kiedy jeszcze była w ciąży, na jednym z portali internetowych wystawiła ogłoszenie, że chce oddać swoje dziecko. Napisała, że sama nie może go zatrzymać, a nie chce porzucić. Poprosiła o kontakt oraz oferty. Na ogłoszenie odpowiedziała para, która na stałe mieszka zagranicą.

Kobieta umówiła się z parą na spotkanie, podczas którego ustalono, że dziecko zostanie sprzedane za 30 tysięcy złotych. Miesiąc przed porodem matka dziecka i jej konkubent pojechali na południe Polski. Tam wynajęli pokój w mieszkaniu. Trzy dni po porodzie kobieta poszła do Urzędu Stanu Cywilnego. Jako ojca wskazała mężczyznę, który odpowiedział na ogłoszenie.

Rodzice biologiczni otrzymali połowę z umówionej kwoty. Druga część miała zostać przekazana, kiedy matka zrzeknie się praw rodzicielskich.

Wówczas do akcji wkroczyli policjanci. Zatrzymali podejrzanych, a dziecko przekazali rodzinie zastępczej. Cała czwórka usłyszała zarzuty handlu ludźmi, a matka dziecka i mężczyzna, który podał się za jego ojca, dodatkowo będą odpowiadać za poświadczenie nieprawdy.

Za handel ludźmi grozi do 15 lat więzienia.

Źródło: Radio Gdańsk

Matka wystawiła dziecko na sprzedaż na portalu aukcyjnym! Cena – 30 tys. zł

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>