Los zesłał mu kartę byłej żony…i problemy

1316
Wyświetleń

Policjanci operacyjni zwalczający przestępczość związaną z mieniem zatrzymali 31-letniego Adriana Z. Mężczyzna kilkakrotnie wypłacał pieniądze z konta swojej byłej żony. Kobieta zorientowała się, że nie ma środków na koncie, gdy sama chciała podjąć w banku pieniądze. Bezrobotny mężczyzna wypłacił z konta ponad 2 tysiące złotych. Teraz odpowie za kradzież.

31-latek kartę do bankomatu dostał przypadkiem od losu, a dokładnie od banku. Placówka przysłała bowiem nową kartę na adres, pod którym właścicielka konta kiedyś mieszkała wraz z mężem. Bank nie wiedział o tym, że para się rozwiodła, a kobieta mieszka już pod innym adresem.

Gdy 31-latek odebrał nienależną mu kartę, postanowił z niej skorzystać. Jako że znał kod PIN do dotychczasowej karty żony, postanowił sprawdzić czy przy tej karcie też się on sprawdzi. Jak ustalili policjanci mężczyzna „sprawdzał tak” 9 razy wypłacając łącznie 2140 złotych.

Kobieta zawiadomiła policję, gdy zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze. Nastąpiło to podczas wizyty w banku. Chciała wypłacić pieniądze i wtedy usłyszała od pracownika o „braku środków na koncie”. Policjanci przeanalizowali sytuację typując do tego czynu 31-latka. Trop był właściwy.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do posłużenia się kartą byłej partnerki.
Powiedział również policjantom, że pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na swoje bieżące potrzeby. Teraz stanie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Los zesłał mu kartę byłej żony…i problemy

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>