Lewica w wyborach do Senatu poprze kandydata PO

954
Wyświetleń

Zgrzyt podczas inaugurującej konferencji prasowej działaczy lokalnej Lewicy. Ta decyzja mocno oburzyła sympatyków lewicowych formacji politycznych. Władysław Mańkut (SLD) zadeklarował, że porozumienie trzech formacji lewicowych poprze w wyborach do Senatu…Jerzego Wcisłę z PO.

Szok i niedowierzanie elbląskich sympatyków lewicy, którzy nie mogą uwierzyć, iż trzy lewicowe formacje w wyborach do Senatu popierają obecnego senatora Platformy Obywatelskiej Jerzego Wcisłę. Rezygnują tym samym z wystawienia własnego kandydata.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej lokalni przedstawiciele porozumienie lewicowych partii – SLD, Razem oraz Wiosny zaprezentowali kandydatów do Sejmu z listy wyborczej Lewicy. „Jedynką” w naszym okręgu będzie Monika Falej z Olsztyna. Na liście znajdą się również elblążanie – Ryszard Klim (Wiosna), Robert Koliński (Razem) oraz Mirosław Szulc.

Jednak prawdziwą konsternację spowodowała wypowiedź elbląskiego działacza SLD, Władysława Mańkuta. Zapowiedział bowiem, że Lewica w wyborach do Senatu nie wystawi w naszym okręgu swojego kandydata, ale poprze…Jerzego Wcisłę z PO.

„Jest senatorem spokojnym, ale wytrwałym i wierzymy, że ta wytrwałość zaowocuje w wyborach również i w tym roku”- stwierdził Mańkut.

Problem w tym, że senator Wcisła nie jest, delikatnie mówiąc, pozytywnie odbierany nie tylko przez sympatyków lewicy, ale również część elblążan.

Jak się okazuje, od tej deklaracji Mańkuta dystansują się również sami działacze Lewicy.

„Pan przewodniczący Mańkut (SLD) poparł senatora Wcisłę (PO) wyłącznie we własnym imieniu i bez uzgodnienia tego „poparcia” z kimkolwiek z koalicjantów, nawet w tajemnicy przed władzami macierzystego SLD. Jakie były jego motywacje i konkretny w tym interes, to już dziennikarze powinni przycisnąć pana Mańkuta, który zrobił krecią robotę Lewicy na tej konferencji” – napisał jeden z internautów na jednym z elbląskich portali internetowych.

Potwierdza to Robert Koliński z Razem, który na swoim koncie na facebooku wskazuje, że „sprawa tego poparcia tow. Mańkuta na dzisiejszej konferencji dla senatora bynajmniej nie była uzgodniona z koalicjantami” – napisał Koliński.

Wygląda na to, że senatorowi Jerzemu Wciśle już na starcie kampanii wyborczej udało się…mocno podzielić jednoczącą się Lewicę i wprowadzić spory zamęt wśród jej sympatyków.

fot. Mira Stankiewicz/Radio Olsztyn

 

Lewica w wyborach do Senatu poprze kandydata PO

O Autorze
-

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>